Kategorie - oś czasu

Spotkanie z autorem książki „Kopernik. Rewolucje

Spotkanie z autorem książki „Kopernik. Rewolucje

16 lutego 2023 r. o godz. 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Orlińskim, autorem książki "Kopernik. Rewolucje", dziennikarzem i publicystą. 

Tegoroczny jubileusz Mikołaja Kopernika jest okazją do bliższego poznania historii wybitnego astronoma oraz następstw wynikających z przewrotu kopernikańskiego. Książka Wojciecha Orlińskiego to rewolucyjna biografia Mikołaja Kopernika, brawurowa opowieść o naukowym przewrocie wszechczasów, podkreślająca odwagę i niezłomność w wytyczaniu nowych kierunków dla rozwoju nauki. Jak przebiegała praca toruńskiego astronoma? Jakie konsekwencje wiązały się z poszukiwaniem prawd naukowych w XVI wieku? Na te i na inne pytania odpowie autor ksiązki.

Wojciech Orliński w latach 1997-2021 pracował w "Gazecie Wyborczej". Nadal współpracuje z jej reporterskim magazynem "Duży Format". To autor wielu książek podróżniczych, fantastycznych i publicystycznych, w tym biografii Stanisława Lema "Lem. Życie nie z tej ziemi" oraz "Człowiek, który wymyślił Internet. Biografia Paula Barana". Prowadzi blog "Ekskursje w dyskursie" (ekskursje.pl). Od 2020 r. pracuje jako nauczyciel chemii w jednym z warszawskich liceów.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia 16-02-2023 18:00
Lokalizacja Centrum Kultury Dwór Artusa

Mapka z lokalizacjami

Kontakt

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu
ul. Gagarina 13
87-100 Toruń

logo Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu

Współpraca

logo Centrum Badań Kopernikańskich

Urząd Miasta Torunia

Kopernik 550

 Światowy Kongres Kopernikański