Kategorie wydarzeń

Dzień z życia Mikołaja Kopernika

Dzień z życia Mikołaja Kopernika

„Z zawodu lekarz, z zamiłowania astronom - jeden dzień z życia Mikołaja Kopernika” to konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2023.

Powszechnie znane są osiągnięcia Mikołaja Kopernika - urodzonego w Toruniu wielkiego astronoma, który „wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię”. Natomiast niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Mikołaj Kopernik przez ponad 40 lat uprawiał praktykę lekarską. Dlatego z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia zaprasza dzieci i młodzież z naszego miasta do udziału w konkursie: „Z zawodu lekarz, z zamiłowania astronom – jeden dzień z życia Mikołaja Kopernika”. Głównym celem konkursu jest poszerzenie oraz propagowanie wiedzy o Mikołaju Koperniku oraz kreowanie postaw zdrowotnych i społecznych.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Miasta Toruń, którzy startują w trzech kategoriach:

  • uczniowie klas I-III szkół podstawowych;
  • uczniowie klas IV-VIII klas podstawowych;
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy multimedialnej w formie prezentacji (od 15 do 20 slajdów) lub filmu (od 5 do 10 minut) ukazującej dzień z życia Mikołaja Kopernika. Ocenie podlegać będą następujące elementy pracy: zgodność z tematem konkursu, poprawność merytoryczna, kreatywność, oryginalność i walory artystyczne pracy. Prace tworzą zespoły dzieci i młodzieży uczęszczające do jednej klasy.

>>>  Przejdź do regulaminu konkursu

Prace konkursowe powinny być przekazane do 24 marca 2023 r. do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą nośników danych wysłanych pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do Urzędu) na adres Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Fałata 39, 87-100 Toruń, z dopiskiem „Praca konkursowa”. Obrady jury i wyłonienie laureatów nastąpi do 4 kwietnia 2023 roku.

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia 08-03-2023 10:30
Data końcowa wydarzenia 24-03-2023 15:30

Kontakt

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu
ul. Gagarina 13
87-100 Toruń

logo Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu

Współpraca

logo Centrum Badań Kopernikańskich

Urząd Miasta Torunia

Kopernik 550

 Światowy Kongres Kopernikański